Informacje o kapłanie

Ks. proboszcz

Jan Byrski

w latach: 1991-1993


Informacje diecezjalne na stronie:

Byrski Jan - Diecezja Warszawsko-Praska

Parafia pochodzenia:

  • Świętej Trójcy, Belsk Duży, AW

Data i szafarz święceń, wyświęcony dla:

  • 09 czerwca 1968 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW

Data imienin:

  • 24 czerwca

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe:

  • ex universa, WMSD,

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie):

  • wikariusz, Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Leszno k. Błonia, AW, 10.06.1968–23.08.1969
  • wikariusz, NMP Wspomożenia Wiernych, Zalesie Dolne, AW, 23.08.1969–10.06.1970
  • wikariusz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki, 10.06.1970–05.06.1973
  • wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 05.06.1973–08.06.1974
  • wikariusz, Świętej Rodziny, Warszawa-Zacisze, 08.06.1974–20.05.1978
  • wikariusz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Ochota, AW, 20.05.1978–20.05.1984
  • administrator, Św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki, 01.10.1984–25.12.1984
  • proboszcz, Św. Antoniego z Padwy, Mińsk Mazowiecki, 25.12.1984–30.06.2017, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii

Przebieg posługi kapłańskiej (inne):

  • podział diecezji, z AW, 25.03.1992
  • członek z nominacji, Rada Kapłańska, 04.05.1992–29.09.2005
  • dziekan, Dekanat Mińsk Maz. – Św. Antoniego z Padwy, 24.06.1993–20.06.2017
  • członek, Kolegium Konsultorów, 29.09.2005–15.06.2009
  • mieszkaniec, DDKE, 30.06.201730.06.201–11.05.2021 (†)

Odznaczenia:

  • przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 24.12.1990
  • kanonik honorowy, Kapituła Katedralna, 24.12.1992–24.12.2001
  • Prałat honorowy Jego Świątobliwości, 15.12.1994
  • kanonik gremialny, Kapituła Katedralna, 24.12.2001–24.12.2007
  • Protonotariusz Apostolski (Infułat), 26.07.2007
  • prałat, Kapituła Katedralna, 24.12.2007–2017
  • prałat emerytowany, Kapituła Katedralna, 2017–11.05.2021 (†)
  • Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, 09.10.2018

Poprawiono przez: Kancelaria Parafialna, 1 rok temu , Wyświetleń: 165