Informacje o kapłanie

Ks. proboszcz

Zbigniew Śpiewak

w latach: 2023.08.26- do chwili obecnej

pełniący posługę kapłańską w parafii


Informacje diecezjalne na stronie:

Diecezja Warszawsko-Praska – pasterze

Parafia pochodzenia:

  • Św. Marcina, Opatów, Diec. Sandomierska

Data i szafarz święceń, wyświęcony dla:

  • 20 maja 1989 r., Kard. Józef Glemp, AW

Data imienin:

  • 17 marca

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe:

  • magister, PWTW, teologia

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie):

  • wikariusz, MB Królowej Polski, Otwock-Kresy, 15.06.1989-27.06.1992
  • wikariusz, Św. Łucji DM, Warszawa-Rembertów, 27.06.1992-30.06.1994
  • wikariusz, Najczystszego Serca Maryi, Warszawa-Grochów, 30.06.1994-22.06.1996
  • wikariusz, Najczystszego Serca Maryi, Warszawa-Grochów, 28.06.1997-30.06.2000
  • wikariusz, MB Częstochowskiej, Zielonka, 30.06.2000-28.06.2003
  • wikariusz, Miłosierdzia Bożego, Ząbki, 28.06.2003-03.07.2004
  • wikariusz, Św. Faustyny, Warszawa-Bródno, 03.07.2004-01.07.2006
  • wikariusz, Św. Włodzimierza, Warszawa-Bródno, 01.07.2006-28.08.2011
  • proboszcz, NMP Królowej Pokoju, Kiciny, 28.08.2011-10.02.2017
  • proboszcz, MB Królowej Polski, Marki-Pustelnik, 10.02.2017-01.08.2023
  • proboszcz, Miłosierdzia Bożego, Żuków, od 26.08.2023

Przebieg posługi kapłańskiej (inne):

  • podział diecezji, z AW, 25.03.1992
  • kapelan, SPSK im. Prof. Adama Grucy (Otwock), 22.06.1996-28.06.1997
  • kapelan, Areszt Śledczy (Warszawa-Grochów), 15.11.2013-31.10.2018

Poprawiono przez: Kancelaria Parafialna, 6 miesięcy temu , Wyświetleń: 858